Gabioni balsta upes krastu Ūdens Centrā

by admin on 2012. gada 6. October

Gabionu stiprinājumi pierāda studentiem un pētniekiem priekšrocības, ko sniedz gabionu konstrukciju izmantošana

Gabinou konstrukcijas bija pirmais izpētes objekts Varšavas Lauksaimniecības universitātē, tas prasīja arī lielas investīcijas, jo tika apgūtas lielas platības – 14 600 kvadrātmetri, kuru vidū atrodas skola ar 19 laboratorijas un izstāžu halle, kurā tiek izstādītas gan pašu izstrādātās sistēmas, gan arī citās augstskolās tapuši izgudrojumi un inovācijas.

Apkārt Ūdens parkam ūdens cirkulē pateicoties sūkņiem, bet dabā tas notiek dabiski, visvieglākais veids kā to izprast ir ūdens iztvaikošana radot mākoņus, līšana un uzkrāšanās uz zemes. Konkrētā universitāte ir par zaļajām un atjaunojamajām tehnoloģijām.

Ir uzstādītas 4 gabionu rindas, katra aptuveni 15-20 metrus gara, metru augsta un metru plata. Šīs gabionu sienas tika izvietotas kalnā, pārklājoties viena ar otru. Starp abām gabionu sienām ir ūdens straume, uz katru kritumu ir izveidots neliels ūdenskritums. Šī konstrukcija ir lielisks piemērs, kā izprast gabionu lielās iespējas upju gultņu un krastu stiprināšanā. Gabioni palīdz ne tikai formēt pasu upi, bet arī nodrošināt aizsardzību pret noslīdeņiem.

Visi gabioni ir veidoti no metinātiem sietiem, kas nodrošina augstu stiprību. Stiepļu diametrs ir 4.5mm. Savā starpā paneļi ir savienoti ar spirālveida savienojumu. Šis veidojums tika uzstādīts ar DrogowejDrotest inženieru biroja palīdzību un uzraudzību.

Viss projekts atrodas Ursionovas piepilsētā un tika līdzfinansēts no Eiropas Savienības attīstības fondiem. Atklāšanas pasākumā 16 Jūnijā piedalījāsarī Zinātnes un augstākās izglītības ministrs profesors BarabaraKubricka. Projekts tika nominēts internacionālajā konferencē „FundsandScience”.

betafence-aiad.ee
betafence-tvoros.lt

Previous post:

Next post: