Svarīgās lietas apsvēršanai izvēloties slīdošos vārtus

by admin on 2013. gada 23. June

Vēlams sev uzdot dažus jautājumus pirms slīdošo vārtu iegādes, jo jautājumus saistītus ar vietas izvēli un konstrukciju jārisina projektēšanas laikā, nevis jāstiķē uz vietas.

  1. 1.       Kam tieši šie vārti tiks izmantoti = kāds būtu labākais risinājums?

Vārtiem dzīvojamajās mājas, kur vārtu vēršanās ciklu skaits dienā nepārsniedz 6 (pieņemot, ka viens cikls ir aizvēršanās un atvēršanās). Šādos gadījumos nav nepieciešami vārti ar lielu nolietošanās izturību, piemēram, Egidia vārti būtu lieliska izvēle.

Tomēr, ja vārti tiek lietoti biežāk, piemēram, māju kompleksos, kur kustība ir teju nepārtraukta, vārtiem jābūt ar nedaudz citām īpašībām. Piemērma, ja vārtu vēršanās ciklu skaits dienā pārsniedz 100 reizes, tad vēlams būtu izvēlēties Egidia HD vai Robusta vārtus.

  1. 2.       Cik lielus vārtus vajadzētu izvēlēties = kāda tipa transportlīdzekļi brauc caur šiem vārtiem?

Vienmēr jāatceras, ka vārti jāizvēlas saprātīgi lielāki kā automobiļi, kas pa tiem brauc. Jāņem vērā arī iegriešanās ģeometrija, respektīvi, kādā leņķī transporta līdzekļiem ir iespējams vārtos iebraukt, un jo leņķis ir mazāks, jo lielāki vārti nepieciešami. Piemēram, 4 metru vārti būtu piemēroti parastai iebrauktuvei ar 90 grādu novietojumu pret ielu (auto platums + 2 metri). Tomēr atceraties, ka labāk vārtus projektēt platākus nekā šaurākus.

Visgrūtāk vārtus ir izvēlēties industriāliem objektiem, jo tur transporta līdzekļi ir ļoti dažādi, to asu skaits ir dažāds, tātad arī kustības dinamika ir dažāda. Bet arī šeit strādā likums – labāk platākus, tiesa gan jāņem vērā aizvēršanās/atvēršanās ātrums, jo tas saistās ar drošības apsvērumiem.

  1. 3.       Kur vārti tiks izvietoti = vai man ir nepieciešami vārti, kurus tāpat nevarēs atvērt?

Pirms vārtu projektēšanas vai iegādes rūpīgi jāizvēlas vieta, kur tos izvietot. Jāzina pilnais vārtu garums, lai šādā garumā nav nekādu apgrūtinājumu. Varat izmantot sekojošo formulu, lai noteiktu nepieciešamo vārtu ievietošanas platuma nepieciešamību: vai arī palūdziet ražotājam, lai tas Jums atsūta zīmējumu ar visiem izmēriem. Visdrošāk ir šo zīmējumu ievietot projektā un uzreiz skaidri ir redzams, vai vieta ir atvēlēta pietiekoša.

  1. Kāds vārtu pildījums ir nepieciešams = vai kaimiņi drīkst Jūs redzēt?

Pildījuma tipa izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Tomēr vissvarīgākais faktors šajā punktā ir Jūsu paša gaume vai arī īpašumam izvēlētais stils. Bet tomēr, ja svarīgs ir tikai privātums, tad iesakām izvēlēties Nevada paneļu redeles.  Nylofor3D paneļi pārsvarā tiek izmantoti dzīvojamo ēku pagalmos, tāpat kā Zenturo paneļi.

Pildītā profila margas tiek parasti izvelētas industriālos objektos. Visi iepriekš minētie vārti apvieno gan elegantu dizainu, gan augstu drošību Jūsu īpašumam.

 

  1. Vai es vēlos elegantu dizainu, vai man nepieciešama tikai izturība?

Ja Jums nepieciešami eleganti, droši un korozijas izturīgi vārti vēlams iegādāties vārtus, kuri ir pārklāti ar pulvera pārklājumu. Šāda tipa vārti visbiežāk tiek izmantoti dzīvojamajās zonās.

Industriālajās zonās dizains parasti ir otršķirīgs, bet korozijas izturība ir ļoti svarīga, tādēļ vispopulārākā izvēle ir cinkoti vārti, jo tiem, pie pareiza izpildījuma, korozija nedraud nemaz.

  1. Vai man tie būs bieži jāvirina, vai es mīlu komfortu?

Ja vārtus Jūs nevirināsiet bieži, tad varat izvēlēties vārtus , kuru vērtnes svars nepārsniedz 150 kilogramus. Šādus vārtus ir viegli atvērt ar roku. Šāda tipa vārti tiek slēgti ar Jēlas tipa slēdzeni. Bet, ja vārti tiek virināti bieži, vai arī vārtu vērtnes svars ir liels (un pieņemot, ka Jūs neesat Juris Kazeļņiks), vēlams izvēlēties automātiskos vārtus, citādi vārtu vēršana var beigties ar traumām un citām problēmām gan cilvēkiem, gan mehānismiem.

  1. Ko es darīšu, ja vārti tiks bojāti vai salauzti?

Šis punkts ir svarīgs, jo tikai iegādājoties vārtus no oficiāliem dīleriem Jums ir pieejama droša garantija. Ražotāji vārtus samainīs pret jauniem, ja tie būs bijuši bojāti ražošanas nepilnību dēļ.

Ja pērkat vārtus no kāda vietējā (mazā) ražotāja, tad nekad nevarat būt skaidrs par vārtu precīziem izmēriem un visbiežāk nav pieejami arī rasējumi, kurus ievietot projektā. Šajos gadījumos vārtus Jums neviens nemainīs un arī jaunu detaļu iegāde var būt problemātiska.

Protams, ka ir vēl daudz jautājumu, kas būtu, sev jāuzdod pirms vārtu iegādes, bet varat sākt ar šiem, un tad turpināt ar citiem interesējošajiem jautājumiem.

Un neskatoties uz visu, ko Jūs pārdomājat vienmēr pakonsultējieties ar speciālistu, jo viņi tomēr šis lietas dara ikdienā un kopējā mozaīka viņiem ir skaidra.

Autors: Bartosz Markiewicz – Produktu attīstības menedžeris

Previous post:

Next post: